604 797 497 rejestracja@aqua-reh.pl Godz. otw. od 08.05.2019r. pn-pt: 7:00-23:00, sob: 7:00-20:00 , nd: nieczynne

Konsultacja – przebieg pierwszej wizyty

Pierwsza wizyta ma na celu poznanie pacjenta oraz jego dotychczasowego stylu życia.Szczegółowy wywiad żywieniowy oraz dzienniczek żywieniowy * sporządzany przez kilka dni przed wizytą, pozwoli dokładnie poznać pacjenta, zwyczaje i nawyki dotyczące żywienia (pory spożywania posiłków, ich jakość oraz sposób sporządzania), współistniejące choroby oraz dolegliwości, jak i postrzeganie własnego ciała. Dzięki uzyskanym informacjom możliwe jest wskazanie wad i zalet dotychczasowego modelu żywienia pacjenta.

antropometria

Kolejnym etapem pierwszej wizyty jest wykonanie analizy składu ciała oraz niezbędnych pomiarów antropometrycznych. Analizator pozwoli określić m.in. zawartość tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej w organizmie. Wyniki analizy, jak i pobrane pomiary (obwody: ramienia, klatki piersiowej, talii, bioder, uda) zapisane zostaną w karcie pacjenta oraz uzupełniane na wizytach kontrolnych.

Pacjent otrzymuje indywidualne zalecenia zgodne z potrzebami i preferencjami.

Analizator składu ciała TANITATest TanitaWizyty kontrolne – kolejne wizyty:

 

Na każdej kolejnej wizycie (zalecamy co tydzień), omawiany jest przebieg mijającego tygodnia, sukcesy i porażki oraz samopoczucie pacjenta. Dokonywane są korekty, zmiany i urozmaicenia w jadłospisie. Uzupełnienie karty pacjenta po dokonaniu pomiarów zarówno antropometrycznych jak i na analizatorze.Wizyty kontrolne mają również na celu podtrzymanie i wzmocnienie motywacji do działania i dalszej chęci zmiany siebie.

 

Indywidualny plan żywieniowy

Indywidualnie dobrany, zróżnicowany plan żywieniowy na 7 dni. Pacjent otrzymuje urozmaicony jadłospis dobrany na podstawie zapotrzebowania energetycznego, jak również produktów, które szczególnie pomocne będą w osiągnięciu celu (redukcja masy ciała, zwalczanie choroby). 

 

Please specify image url

Natalia Lipińska, mgr dietetyk

mgr Natalia Lipińska, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Otwarta i uśmiechnięta pasjonatka zdrowego żywienia, jak i stylu życia. Ukonczenie kierunku technik usług kosmetycznych pozwala jej połączyć dbanie zarówno o zdrowie, jak i urodę.Poszukiwanie inspiracji do zmiany siebie i stylu życia, kontakt z ludźmi oraz odkrywanie nowych smaków sprawia, że praca staje się pasją i przyjemnością.

Dietetyk

Czym jest dzienniczek żywieniowy?

Jest to dokładny spis produktów i napojów, które spożywaliśmy np. w ciągu dwóch dni roboczych oraz dnia wolnego od pracy. Dzienniczek żywieniowy wypełnia się w oparciu o gramaturę potraw lub ich przybliżoną ilość typu szklanka, łyżeczka itd.

Konsultacja
70 zł spotkanie
  • Analiza składu ciała
  • Wywiad żywieniowy
  • Zalecenia dietetyczne
Pakiet 3 miesiące
600 zł pakiet
  • Konsultacja
  • Indywidualny program żywienia
  • 10 wizyt kontrolnych
Plan żywieniowy
100 zł plan żywieniowy
  • Indywidualnie dobrany
  • Różnorodny
  • Modyfikowany