604 797 497 rejestracja@aqua-reh.pl Godz. otw. od 08.05.2019r. pn-pt: 7:00-23:00, sob: 7:00-20:00 , nd: nieczynne

I Targi dla seniorów pt. „EXPO OPOLESENIOR”

W dniu wczorajszym tj. 23.09.2015 w Centrum Wystawienniczo Kongresowym (CWK) w Opolu odbyły się I Targi dla seniorów pt. „EXPO OPOLESENIOR”, w których wzięło udział 60 wystawców, a samych odwiedzających było ok. 2 tys. To pierwsze tego typu targi w Opolu, które były organizowane pod patronatem wojewody opolskiego Pana Ryszarda Wilczyńskiego oraz prezydenta Opola. Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród seniorów, wystawcy przedstawiali swoje oferty m.in z dziedziny:rehabilitacja, turystyka, medycyna, teleopieka, bankowość czy budownictwo senioralne. Podczas targów została przeprowadzano również ankieta, która ma wskazać prawidłowy kierunek w rozwoju gmin przyjaznym seniorom.

Centrum Rehabilitacji Aqua-Reh również brało udział w pierwszych tego typu targach w Opolu. Na naszym stanowisku mogli państwo znaleźć m.in asortyment medyczny w postaci: stabilizatorów, opasek, kremów do stóp oraz bielizny antyreumatycznej. Można było również skorzystać z bezpłatnej porady fizjoterapeutycznej oraz dietetycznej. Na scenie głównej przedstawiliśmy wykład ” Wpływ diety i aktywności fizycznej na zdrowie seniorów” gdzie krótko omówiliśmy czym charakteryzuję się aktywność fizyczna, jakie są korzyści aktywności oraz jakie są powikłania bezruchu. Z zakresu dietetyki przedstawione zostały produkty, które powinny się znaleźć w naszej diecie i dlaczego woda jest tak ważnym elementem funkcjonowania naszego organizmu. Po wykładzie można było skorzystać również z bezpłatnej analizy składu ciała.

Pierwsze Targi Seniora cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mamy nadzieję, że w następnym roku będzie kolejna edycja.

Reprezentacja na Targach Centrum Rehabilitacji Aqua-Reh : mgr Piotr Konarski, mgr Natalia Lipińska, mgr Diana Jarmusik, mgr Ewelina Lisowska